Elmanın Cilde Faydaları

Elmanın Cilde Faydaları

Kış aylarının önemli meyvelerinden olan elmalar, yapısı gereği oldukça yüksek antioksidanlara sahiptir. Elmanın içeriğinde bulunan vitaminler cilt ve vücuda gerekli olan desteği sağlamaya yardımcı olacaktır. İçerisinde bulunan B1, B2, C ve E vitaminlerinin tüketimi ile elmanın cilde faydaları arasında pürüzsüzlüğü yakalayabilirsiniz.

Elmanın faydalarını yakalayabilmek için; düzenli tüketiminin yanı sıra; farklı tarzdaki kullanım alanlarının da bulunması kişisel baz da temizlik ve bakımda sağlanmış bulunmaktadır. Yapılan kürler ve uygulamalar cilt üzerindeki etkileri de oldukça büyüktür. Cilt üzerinde ki etkisi dışında; saç ve oluşabilecek kanser riskini de azaltma da oldukça fayda sağlamaktadır.

Etkileri Nelerdir?

Elmanın pürüzsüz güzelliği yakalamada en büyük ayrıcalıklar arasındadır.

Cildi Parlatır; kırmızı elma tüketimi sayesinde cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz görünüme sahip olmanız söz konusudur. Bunun en önemli sebebi ise, genç olarak kalmayı sağlayacak kollajen miktarının fazlası ile bulunmasıdır.

Akne ve Leke Tedavisinde Etkendir; vücut üzerinde oluşan herhangi akne ve lekeye karşı yarım elmayı süt kreması ile karıştırarak yara olan bölgeye sürmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede oluşan yaranın kaybolduğunu göreceksiniz

Tonik Etkisi; elma sirkesi elma özünden oluşturulmaktadır. Bu sebeple içeriğinde elma kollajen yapısı bulunması günlük olarak cilt temizliğinde kullanıma uygunluk sağlayacaktır. Bu sayede günlük temizlik ve siyah nokta oluşumlarını da ortadan kaldırabileceksiniz.

Yaşlanma Karşıtı; düzenli elma tüketmek, ciltte oluşabilecek kusurları önlemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca sonradan ortaya çıkan özelikle yüzdeki kırışıklıklara karşı elmayı rendeleyerek oluşan bölgeye uygulanması cilt kırışıklıklarını azaltmaya; düzenli kullanımda ise yok edecek seviyeye getirmektedir.

Nemli Cilt Sağlar; elmanın her alanda kullanımı sayesinde nemlendirme etkisi de sağladığı faydalar arasındadır. Bir dilim elma keserek yüz kısmına suyu çıkana kadar sürmeniz durumunda temizleme etkisinin yanı sıra nemlendirme konusunda da yardımcı olacaktır.

YORUM YAZ