İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İlişkiyi Canlı Tutmanın Yolları

İlişkiler ne kadar iyi bir şekilde başlamış olursa olsun fark etmez bir süre sonrasında ilk günkü heyecanını kaybetmeye başlayacaktır. Bu durumun fark edilmesi sonrasında eğer ki gerekli olan önlemler alınmazsa kısa zamanda ilişkide çok ciddi sorunlar kendini göstermeye başlar. Bunları engellemek içinse bazı detaylara dikkat edilmesi ilişki için büyük bir önem taşımaktadır.

Uyumlu Olun 

İnsanların ikili ilişkilerinde bazı durumlarda bir kişinin diğerine uyum sağlamalıdır. Bunun en büyük sebebi ise kimi zaman karşınızdaki kişinin size olan ihtiyacını söyleyememesidir. Dolayısıyla bu tarz durumlarda sevdiği bir filme gidilebilir ya da onun hoşlandığı aktiviteler yapılabilir.

Eski Dönemleri Hatırlayın 

İlk zamanlar ne kadar heyecanlı olduğunuzu hatırlayın ve ilişkinizin monoton bir hale geldiğini düşündüğünüz zaman bu anıları yeniden canlandırmak adına farklı şeyler yapın. O zamanlar yapmış olduğunuz şeyleri yeniden yapmaya başlamanız sonrasında aslında uzun süredir birbirinize bu kadar güzel duygular ile karşı karşıya kalmadığınızı fark edeceksiniz.

Ufak Hatıralar Hazırlayın 

Sevgiliniz ya da eşiniz işe gitmeden önce çantasına ya da cebine minik notlar bırakabilirsiniz. Bu notlara onu ne kadar sevdiğinizi yazabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi bu noktaları okumaya başladığı zaman o anki morali düzelecek ve en kötü zamanlarda bile notları okuduğu zaman o sorunları giderecektir. Ya da bu notları minik çikolatalar ile çekmecesine ya da ceplerine koyabilirsiniz.

YORUM YAZ