Kaş Nasıl Gürleşir

Kaş Nasıl Gürleşir

Son dönemin yükselen bir trendi olan dolgun kaş yapısı bugün birçok kadının hayallerini süslüyor. Kaşları dolgun göstermek için pek çok çeşitli yöntemler var. İlk olarak evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri ele alalım. Doğal yöntemler arasında çeşitli bitkisel yağların kaşlara sürülmesi ya da bazı kremlerin kullanılması oldukça etkili sonuçlar verir. Eğer siz de kaş dökülmesi ya da az kaş durumundan şikayetçiyseniz bu yöntemlerle olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tatlı Badem Yağı: Aktarlardan kolaylıkla elde edebileceğiniz bu yağı uygulaması da bir o kadar basit ve etkili. Gece yatmadan önce, cilt bakımı rutininizi tamamladıktan sonra bir parça pamuk yardımı ile tatlı badem yağını kaşlarınızın olduğu bölgeye masaj yaparak sürün. Sürme işleminizi bitirdikten sonra tatlı badem yağını yıkamayın. Gece bu şekilde uyursanız yağın göstereceği etkiyi daha da arttırmış olursunuz.

Zeytin Yağı: Herkesin evinde muhakkak zeytin yağı vardır. Neredeyse iyi gelmediği hiçbir şey olmayan zeytinyağı, kaşlarınızın güçlenmesinde de oldukça faydalı bir üründür. Zeytin yağını kullanarak kaşlarınıza masaj yapmanız kaş yapınızda gözle görülür bir değişiklik olmasına yardımcı olur. Gece yatmadan önce bir parça pamuk yardımıyla zeytin yağını kaşlarınıza masaj yaparak iyice yedirin. Zeytin yağını yıkamayın, gece o şekilde yatın. Değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

Vazelin: Kaş yapınızı güçlendirmek için kullanabileceğiniz bir diğer etkili yöntem ise vazelindir. Genelde cildimizi nemlendirmek için kullandığımız bu kremin faydaları sadece cildimize nem kazandırmakla sınırlı değil. Gece yatmadan önce masaj yaparak kaş bölgenize uygulayacağınız bir miktar vazelin, kaşlarınıza oldukça kısa bir süre içinde gür ve dolgun bir yapı kazandırmaya yardım edecek.

Kaşlarınızı gürleştirmek için başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise kaş ekilmesidir. Eğer evde uyguladığınız doğal yöntemler yeterli olmadıysa bu yönteme de başvurabilirsiniz.

YORUM YAZ