Köpekbalığının En Çok Saldırdığı 10 Sahil

Köpekbalığının En Çok Saldırdığı 10 Sahil

10- Vava’u Adaları: Güney Pasifik’teki Tonga’ya bağlı bulunan bu adada hiçbir köpekbalığı saldırısı gerçeklememiş olsa bile son senelerde gerçekleştirilen araştırmalar doğrultusunda köpekbalıklarının yeni yerleşim yerleri aradıkları görülmüş ve bu ada da yeni yerleşim yerleri olarak son derece idealdir.

9- Hong Kong: Son senelerde hiç köpekbalığı saldırısı görülmese de 1995’de gerçekleşen saldırılar sonucunda yetkililer açık denize bir ağ sistemi kurarak köpek balıklarını uzak tutabilmişlerdir.

8- Tigris River: Genellikle sıcak suları tercih eden köpekbalıklarının bazı temiz suyu bulunan nehirlere de avlanmak için geldikleri bilinmektedir. İran’daki saldırılarda azalma görülse dahi hala saldırılar olabiliyor.

7- Kosi Koyu: Güney Afrika’da bulunan bu koy 4 adet gölle beraber Hint Okyanusuna dökülmektedir. Köpekbalıkları da bu koya sık sık gelmekte ve yiyecek aramaktadırlar.

6- Bolinas Plajı: Kuzey Kaliforniya’da San Francisco’da yer alan bu sahil beyaz köpekbalıklarının sıklıkla görüldüğü bölgede bulunmaktadır.

5- Cocos Adası: Ada Pasifik Okyanusunda yer almaktadır. Robinson Crusoe ve Jurassic Park gibi filmlere de ev sahipliği yapmış olan bu ada dünya üzerinde köpekbalıklarının toplu şekilde en çok görüldükleri yerdir.

4- Recife: Brezilya’daki sahil şeridi olan bu bölge sayısız şekilde köpekbalıklarının saldırına maruz kalmıştır. Oldukça kalabalık olsa bile bu sahilin bu görüntüsü sizleri yanıltmasın. Sahildeki denizde yüzülmesiyse asla tavsiye edilmiyor.

3- Gansbaai: Köpekbalığı geçidi olarak da anılan bu bölge Cape Town’a gidilen tünel konumundadır. Bu yerde kafesle dalma ise oldukça popüler bir aktivitedir.

2- New Smyrna Plajı: Florida’da bulunan bu sahili tek seven turistler değil. Beyaz köpekbalıklarının da sıklıkla tercih ettikleri sahillerden birisidir.

1- Brisbane: Avustralya’da bulunan pek çok bölge aslında köpekbalığı saldırılarına açıktır. Bilhassa Brisbane, suyunun sıcaklığı nedeniyle beyaz köpekbalıklarının sıklıkla tercih ettiği bir bölgedir.

YORUM YAZ