Yaşamak İçin En İlginç 10 Yer

Yaşamak İçin En İlginç 10 Yer

1- Baş Aşağı Yaşamak: Sebastian Mikuciuk ve Klaudiusz bu evi Almanya’da bir sergide göstermek için tasarlamışlardır. Yaşamak için son derece kullanışsız olsa da oldukça eğlenceli bir mekân.

2- Gemide Yaşamak: Gemi ABD’de Ohio eyaletindeki Erie gölünün kıyısında bulunuyor. Gemi Benson Ford’a ait olan eski bir nakliye gemisidir. 1986’da hurda olarak bırakılan gemiyi Ohiolu bir çift ev haline getirmiştir.

3- 2575 Metre Yükseklikteki Bir Tepede: 2575 metre yükseklikteki bir tepede yer alan ev, 1983’den beri İtalya’daki Dolomite dağlarında trekking sporu yapan dağcıları ağırlıyor.

4- Kilisede Yaşamak: Gothic tarzda inşa edilen kilise, San Francisco’da yaşamakta olan bir ailenin evidir. 1909’da inşa edilmiş bu kilise, inşa edildikten birkaç sene sonra maddi anlamda zor duruma düşmüş ve Siamak Akhavan isimli bir iş adamı burayı 2.25 milyon dolar ödeyerek satın almış ve bir eve çevirmiştir.

5- Uçağın İçinde Yaşamak: Uçak, Costa Rica’da yer alan bir otelin bir bölümünü oluşturmakta. Uçak içinde 2 yatak odası bulunmaktadır.

6- Köprünün Üstünde Yaşamak: Ev bir köprü evidir. Özel olarak yapılan ev tamamıyla transparan, yani evin duvarları camdan yapılmıştır.

7- Su Kulesinde Yaşamak: Pasifik Okyanusu manzaralı olan ev yerden yaklaşık 25.000 metrekare yüksekliktedir. Çevresini 360 derece görebilen ev San Gabriel nehrinin kıyısında yer alıyor.

8- Yerin Altındaki Ev: Dağlık bir bölgeye konumlandırılan evde, yaşam koşulları zorlayıcı olsa bile ev sahipleri bunun aksini düşünüyor olmalı. Ev İspanya tepelerinde yer alıyor.

9- Yürüyen Ev: Ev, enerjiyi etrafta bulunan yel değirmenlerinden ve elektrik elde edilen küçük bir aletten almaktadır. Ev içinde sıcak su elde edilebilen bir sistem dahi bulunuyor.

10- Billboardda Yaşamak: İlan panolarının tek odalı evlere dönüştürülmesi. Bu ilginç fikir pratiğe dökülerek billboardlar eve dönüştürülmüşlerdir.

YORUM YAZ